Неосяжний світ мистецтва Анатоля Коломийця
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.13.2017.142270Ключові слова:
Анатоль Коломиєць, українська діаспора, мистецька група, «Моноліт»Анотація
Стаття присвячена творчості одного з представників творчого середовища української діаспори в США Анатоля Коломийця. Художник народився на Полтавщині, звідки родині вдалось виїхати на захід. У Чикаго митець знаходить однодумців, з якими у 1950–1960 роках створює мистецьку групу «Моноліт». До його друзів належать такі видатні постаті українського мистецтва, як Омелян Мазурок, Богдан Рубчак, Любослав Гуцалюк, Костянтин Мелонадіс, Михайло Урбан.
Посилання
Andrusiv P. Mystetstvo — naimitsnisha zbroia [Andrusiv P. Art is the strongest weapon]. Niu-York; Paryzh; Sydnei; Toronto, 1987. S. 51.
Solovii Yu. Pro rechi bilshi nizh zori: Pro mystetstvo. Pro mysttsiv. Pro rizne. Pro sebe lyst [Soloviy Yu. On the things, greater than the stars: On art, on the artists, about various things, about myself ]. Niu-York: Suchasnist, 1978. S. 25.
Knyha mysttsiv i diiachiv ukrainskoi kultury. Persha zustrich ukrainskykh mysttsiv Kanady y Ameryky z hromadianstvom Toronto [A book of artists and figures of Ukrainian culture. The first meeting of Ukrainian artist of Canada and US with the Toronto community]. Toronto, 1954. S. 126.
Andrusiv P. Mystetstvo — naimitsnisha zbroia [Andrusiv P. Art is the strongest weapon]. Niu-York; Paryzh; Sydnei; Toronto, 1987. S. 59.
Ibid. S. 58.
Anatol Kolomyiets: Albom [Anatol Kolomyets: An album]. Kyiv, 2005. S. 71.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Оксана Ременяка
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.