Культурний герой як частина художнього мислення античної доби
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.13.2017.142443Ключові слова:
парадигма героя, міфологія, візуальне мистецтво, античністьАнотація
Аналізуються особливості парадигми культурного героя в образотворчому мистецтві в античну добу. Проведено паралелі із сучасним осмисленням місця культурного героя у візуальному мистецтві, переважно в скульптурі, виявлено базові засади культурологічного усвідомлення концепту «культурний герой» в античному часі порівняно із сучасністю
Посилання
Alpatov M. V. Vseobschaya istoriya iskusstv: V 3 t. [General art history: In 3 volumes] Moskva; Leningrad: Iskusstvo, 1948. T. 1: Iskusstvo Drevnego mira i Srednih vekov [Art of the Ancient world and Middle Ages]. 388 s.
Alf’orova Z. I. Mezhi vydymoho: Stanovlennya vizual’noho mystetstva [Boundaries of the visible: Formation of the visual art]. Kharkiv: KhDAK, 2008. 268 s.
Andronikova M. I. Portret: Ot naskalnyih risunkov do zvukovogo filma [Portrait: From the rock carvings to the sound-film]. Moskva: Iskusstvo, 1980. 424 s.
Chubova A. P., Konkova G. I., Davyidova L. I. Antichnyie mastera: Skulptoryi i zhivopistsyi [Masters of the Antiquity: Sculptors and painters]. Leningrad: Iskusstvo, 1986. 252 s.
Muratova K. M. Mastera frantsuzskoy gotiki XII–XIII vekov: Problemyi teorii i praktiki hudozhestvennogo tvorchestva [French Gothic masters of the 12th and 13th centuries: Issues of theory and practice of art]. Moskva: Iskusstvo, 1988. 360 s.
Protas M. A. Skulpturnyie sezonyi Ukrainyi: Stilistiko-paradigmalnaya evolyutsiya [Ukrainian sculpture seasons: Evolution of style and paradigm] / IPSI NAI Ukrainyi. Kiev: Feniks, 2012. 400 s.
Puchkov A. A. Poetika antichnoy arhitekturyi [Poetics of the classical architecture] / IPSI AIU. Kiev: Feniks, 2008. 992 s.
Shilo A. V. Portret i «Maska»: Voprosyi teorii i metodologii [Portret and «Mask»: Issues of theory and methodology]. Belgorod: Izd-vo Belgorodsk. gos. tehnol. un-ta, 2014. 362 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 В. Д. Сидоренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.