Науковий експеримент і комп’ютерна симуляція у відеоарті та інсталяції
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.15.2019.185929Ключові слова:
3D-симуляція, наукове мистецтво, штучний інтелект, відео-арт, інсталяціяАнотація
З’ясовуються методи зображення та способи комунікації з глядачем за допомогою досліджень та наукових експериментів у відеоарті та інсталяції. Висвітлено, що дослідницькі методи знайшли відбиток у творчості багатьох митців, для яких «науковий експеримент» та «комп’ютерна симуляція» є основними засобами художнього висловлювання. Визначено співвідношення науки і мистецтва у таких творах, взаємовпливи різних наукових практик в межах одного мистецького твору. Досліджено, що за умови відсутності наукового підґрунтя й технологічного прогресу, представлені об’єкти не могли б бути створені традиційними «оповідними» й «зображальними» засобами. Ідентифікується та порівнюється у контексті наукових експериментів та комп’ютерних 3D-симуляцій творча діяльність таких митців, як Джон Джеррард, Варена Фрідріх, медійна група Waltz Binaire.
Посилання
Zhulen F. Velikiy obraz ne imeet formyi, ili Cherez zhivopis k ne-obektu. Moscow: Ad Marginhem Press, 2014.
Kaufman V. Gra v gru. L`viv: Dzy`g`a, Az-art, TOV «Rigel`», 2002. 366 s.
Prudenko Ya. Transformaciyi estety`chnoyi teoriyi: mediamy`stecztvo yak shheplennya proty` texnofobiyi // Duxovnist`. Kul`tura. Naciya.: Zbirny`k naukovy`x statej. 2010. # 5. S. 175–186.
V. Fridrix. ENDO // Oficijny`j sajt V. Fridrix. URL: http://heavythinking.org/endo-2007/ (last accessed: 25.09.2019).
V. Fridrix. The Long Now // Oficijny`j sajt V. Fridrix. URL: http://heavythinking.org/the-long-now/ (last accessed: 25.09.2019).
D. Dzherrard. Farm // Oficijny`j sajt D. Dzherrarda. URL: http://www.johngerrard.net/farm-councilbluffs-iowa-2015.html (last accessed: 25.09.2019).
D. Dzherrard. Western flag // Oficijny`j sajt D. Dzherrarda. URL: http://www.johngerrard.net/westernflag-spindletop-texas-2017.html (last accessed: 25.09.2019).
Vagner B. Narciss // Oficijny`j sajt medijnoyi grupy` Waltz Binaire. URL: http://waltzbinaire.com/work/narc/ (last accessed: 25.09.2019)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Володимир КОГУТ
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.