Платформа «Новітні спрямування» 2013 року: проблематика контенту, інституційна роль та практика реалізації проектів «Індустріальний Едем»
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.15.2019.185947Ключові слова:
художній процес, інформаційні технології, сучасне мистецтво, колективний проект, візуальні студіїАнотація
Розглянуто результати роботи кураторської групи (автора публікації у співавторстві з Андрієм Сидоренко) над реалізацією арт-проектів всеукраїнської платформи «Новітні спрямування» у 2013 році в експозиційному просторі двох інституцій: Інституті проблем сучасного мистецтва та Мистецькому Арсеналі. У дослідженні проаналізовано концептуальне підґрунтя проекту, етапи роботи в колаборації з іншими учасниками художнього процесу та у складі кураторської групи, практичні підходи і стратегії в груповій роботі, а також інституційне значення платформи в художньому процесі України.
Посилання
Zubavina I. Polilog z ekranom, abo Buttya yak interfejs-menyu // Xudozhnya kul`tura. Aktual`ni problemy`: shhorichny`j nauk. Zhurnal / In-t problem suchas. my`stecz. NAM Ukrayiny`. Ky`yiv: IPSM NAM Ukrayiny`. 2018. Vy`p. 14. S. 15–18.
Industrial`ny`j Edem. Katalog vy`stavky` / Vstup. st. A. Sy`dorenko. K: Insty`tut problem suchasnogo my`stecztva NAM Ukrayiny`. 2014. 125 s.
Leksikon nonklassiki. Hudozhestvenno-esteticheskaya kultura XX veka / Pod red. V. V. Byichkova. M.: Rossiyskaya politicheskaya entsiklopediya (ROSSPEN). 2003. 607 s.
Lem S. Edem. M: AST, 2015. 320 s.
Parusimova Ya. K voprosu o «nauchnom iskusstve» v sovremennom esteticheskom znanii // Vestnik Orenburgskogo gosudarstvennogo universiteta, 2015. # 11 (186). S. 244–248.
Raunig G. Iskusstvo i revolyutsiya. Hudozhestvennyiy aktivizm v dolgom dvadtsatom veke. SPb.: Izd-vo Evropeyskogo universiteta. 2011. 268 s.
Tereshkun O. F. Ideologichny`j koncept nauky` i texniky` G. Markuze: Filosofs`ko metodologichny`j analiz // Naukovy`j visny`k Chernivecz`kogo universy`tetu: zb. nauk. pracz`. Filosofiya, 2010. Vy`p. 512. S. 115–121.
Tereshkun O. F. Aksiologichni aspekty` suchasny`x texnologij // Naukovy`j visny`k Chernivecz`kogo universy`tetu: zb. nauk. pracz`. Filosofiya. 2013. Vy`p. 638. S. 50–56.
Tereshkun O. F. Antropologicheskoe osmyislenie tehniki v ramkah neklassicheskoy nauchnoy ratsionalnosti // Privolzhskiy nauchnyiy zhurnal. 2013. # 9 (25). S. 46–53.
Thompson N. Ray Kurzweil on Turing tests, brain extenders, and al ethics https://www.wired.com/story/ray-kurzweil-on-turing-tests-brain-extenders-and-ai-ethics/ (last accessed: 09.10.2019).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Ірина ЯЦИК
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.