Інституційний розвиток сучасного мистецтва в Україні. Діяльність ЦСМ «Совіарт»
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.16.2020.219998Ключові слова:
Art institution, activity of the center of contemporary art “Soviart”, contemporary art, art project, exhibition, art festivalАнотація
На порозі третього десятиліття ХХI століття спостерігається активізація діяльності артінституцій в Україні. Вже
звичними для нас є їхня численність та розмаїття напрямків діяльності. Однак треба зауважити, що наприкінці 1980-х вони перебували на стадії становлення. Піонером у цьому процесі став Центр сучасного мистецтва (ЦСМ) «Совіарт» — перша в Україні
незалежна артінституція, яка суттєво вплинула на становлення й подальший розвиток сучасного мистецтва.
У нашому дослідженні всебічно проаналізовано діяльність ЦСМ, розглянуто досвід проведення виставок, артфестивалів та
мистецьких проєктів як в Україні, так і поза її межами. Досліджено приклади успішної міжнародної співпраці, колаборації з іншими інституціями та посольствами, що сприяло налагодженню культурного діалогу з цими країнами. На прикладі ЦСМ «Совіарт», простежено за яки
Посилання
Zbir.: Hudozhni galereyi Ukrayiny`. Artinfrastruktura. Soviart. 2007. — 112 s.
Zinchenko K. Filosofiya vitru.: kat. fest. Ekspres-poligraf. Ky`yiv. 21s.
Cat. aukcz. Komunikaciya XXI 2013. uporyad. kat. M. Babachuk, A. Vasy`l`yeva
Cat. V Mizhnarodny`j festy`val`, Soviart. 2000.– 136 s.
Cat. 21 poglyad. Soviart. Molod`.1989.- 94 s
Sklyarenko G. : kat. Ukrayins`ke malARTstvo (60–80 rr.) — Ky`yiv : Mammens Bogtrikkeri A/S, 1990. — 142 s.
Smy`rna L. Stolittya nonkonformizmu v ukrayins`komu vizual`nomu my`stecztvi. — Ky`yiv: Feniks, 2017. — 480 s.: il.
Soviart. URL: https://arts.in.ua/firms/f/52_soviart/
Ty`tarenko O. Dity` tvoyi, Ukrayino : kat. my`st. proyektu Ukrayiny` na 51-j Venecijs`kij biyenale — Ky`yiv : PCz. Intertexnologiya, 2005. — 78 s.
Khamatov V., Svyatchenko S. : kat. 1-j Sov.-Amer. vыst. — Ky`ev, SSSR: Sovy`art, 1988. — 35 s.
Khamatov V. dlya interv’yu z avtorom statti.
Khamatov V. Kul`turni geroyi — 2002 : kat. Fest. — Ky`yiv : Gnozy`s, 2002. –159 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Anna LUHOVSKA
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.