Становлення рекламної графіки в Україні: етномистецький вектор
DOI:
https://doi.org/10.31500/2309-8813.18.2022.273814Ключові слова:
етномистецькі традиції, рекламна графіка, національна форма, колір, етномотиви, візуальна мова реклами, псевдонаціоналізаціяАнотація
Дослідження культурно-естетичної компоненти реклами має на меті визначення вагомого впливу етномистецьких традицій України на стилістику рекламної графіки. Автори розглядають проблеми національної форми та причини псевдонаціоналізації у дизайні та рекламі.В результаті кольоро-графічного і семантичного аналізу численних творів мистецтва виявлено, що візуальні складові рекламної графіки глибоко вкорінені в українському народному мистецтві. Разом з тим, виявлено, що відрив сучасного урбанізованого життя від здобутого протягом століть досвіду народного образотворення призводить до втрати етномистецьких традицій.У висновку статті автор доводить, що реклама зазнає позитивних і негативних впливів соціокультурних трансформацій, через що використання візуальних засобів у рекламі повинно обумовлюватися орієнтацією на цільову аудиторію, з урахуванням визначених естетичних ідеалів, національного забарвлення та етномистецьких традицій
Посилання
Arzhanov N. Istoriya otechestvennoy reklami [Tekst] / N. Arzhanov // Arzhanov N. P., Pirogova T. A. Istoriya otechestvennoy reklami. Galereya reklamnoy klassiki. — Pod red. E. Ro- mata. — X.: Studtsentr, 2004. — 304 s., ill.
Biryul`ov Yu. My`stecztvo l`vivs`koyi secesiyi [Al`bom] / Yu. Biryul`ov. —L`viv : Centr Yev¬ropy`, 2005,—184 s„ il.
Bitayev V. Estety`chna pry`roda ukrayins`kogo mentalitetu: sociokul`turny`j aspekt [Tekst] / V. Bitayev I/ Visny`k DAKKKIM. —1999. — # 3.
KostinaA. Massovaya kultura kak fenomen postindustrialnogo obschestva : monogra- fiya [Tekst] / A. Kostina. — Izd. 5-e. — M.: Izd-vo LKI, 2011. — 352 s.
Pry`shhenko S. Vizual`na mova kol`oru u my`stecztvi ta reklami: istory`ko-kul`turologich- ny`j analiz [Tekst] / S. Pry`shhenko // Dialog mov — dialog kul`tur : Ukrayina i svit : materialy` III Mizhnar. nauk.-prakt. Internet-konf. — 2012. —Myunxens`ky`j un-t Lyudviga-Maksy`miliana. — Myunxen ; Berlin : Verlag Otto Sagner, 2013.
Sokolyuk L. Grafika bojchukistiv [Tekst] / L. Sokolyuk. —X.; N`yu-Jork : Vy`d-vo M. P. Kocz`, 2002, — 224 s.
Ukrayins`ka ency`klopediya etnomy`stecztvoznavstva ta etnokul`turologiyi [Tekst] : u 5 t. / V. Bitayev, Yu. Bogucz`ky`j, V. Chernecz`. — K.: NAM Ukrayiny`, 2014.
Ukrayins`ky`j avangard 1910-1930 rokiv : [Al`bom] / avt.-uporyad. D. Gorbachov. — K. : My`stecztvo, 1996.—400 s.
Fvdoruk O. Ukrayins`ky`j avangard [Tekst] / O. Fedoruk // Nary`sy` z istoriyi obrazotvorchogo my`stecztva Ukrayiny` XX st. / IPSM AMU : v 2 kn. — K.: Intertexnologiya, 2006. — Kn. 1.
Xmvl`ovs`ky`j O. Vstup u dy`zajn [Tekst] / O. Xmel`ovs`ky`j. — Lucz`k : [b.v.], 2002. — 207 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Валерій Бітаєв
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роти (див. The Effect of Open Access.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.